Dom na sprzedaż – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego domu?

Jak znaleźć idealny dom na sprzedaż? W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę.

Dom na sprzedaż – znajdź to, czego szukasz

W morzu ofert nie jest łatwo znaleźć ten idealny dom na sprzedaż. Jest jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy podjęciu ostatecznej decyzji.  Pierwszym krokiem w znalezieniu idealnego domu jest ustalenie swoich potrzeb i możliwości. Liczba członków rodziny, marzenia, budżet, lokalizacja, standard – wszystkie te czynniki będą bardzo ważne przy wyborze domu. 

Dom na sprzedaż od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Zanim przejdziesz do wyboru domu, warto zastanowić się nad tym, jaki rynek Cię interesuje – wtórny czy pierwotny?

Rynek wtórny to nic innego, jak kupowanie nieruchomości od poprzednich właścicieli. Takie domy są często pełne niewiadomych, które po latach mogą zaskoczyć. Wszystkie przewody, instalacje, stan hydrauliki, a nawet liczba właścicieli i osób zameldowanych – mogą być przykrą niespodzianką. Braki w dokumentacji, zatajanie informacji to zjawisko, o których często się słyszy. Dodatkowo, starsze budownictwo i wyposażenie gwarantują potrzebę remontu, który warto wziąć pod uwagę.

Rynek pierwotny to domy prosto od dewelopera. Świeżo wybudowane, w stanie deweloperskim. Deweloper jest zobowiązany dostarczyć Ci pełną dokumentację, więc remonty nie będą tak trudnym wyzwaniem, jak w przypadku starego budownictwa. Dom urządzisz dokładnie tak, jak chcesz. To Twoja dowolność i niezależność. A także przywilej pierwszego właściciela. 

Zwróć uwagę na doświadczenie dewelopera

Decydując się na zakup domu w stanie deweloperskim, warto poznać poprzednie realizacje dewelopera. W TEXO posiadamy już 20-letnie doświadczenie w branży. Dzięki temu doskonale wiemy, czego oczekują nasi Klienci. Wiemy do czego warto dołożyć pieniądze, by byli zadowoleni. Na pierwszym miejscu stawiamy jakość, a do budowy domów podchodzimy z prawdziwym zaangażowaniem. Wiemy, że zakup domu jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, by to doświadczenie było na najwyższym poziomie. 

Sprawdź, jakie udogodnienia zawarte są w cenie domu

Porównując ceny domów warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, co mieści się w danej cenie. Definicja stanu deweloperskiego jest bardzo elastyczna, dlatego dobrze jest przyjrzeć się uważnie temu, co deweloper oferuje. Nasze osiedla charakteryzują się wykorzystaniem nowych technologii w budownictwie i konkurencyjną jakością. Wiemy, że w dzisiejszych czasach rodziny posiadają więcej, niż jeden samochód, dlatego postanowiliśmy sprostać potrzebom naszych Klientów. Dom na sprzedaż posiada ogród i garaż z dwoma miejscami na auta w środku i miejscem na podjeździe. Jest to rzadkość, która wyróżnia nas wśród konkurencyjnych inwestycji. Dodatkowo instalujemy także ogrzewanie podłogowe, które efektywnie rozprowadza ciepło po całym domu. Taki rodzaj ogrzewania pozwala oszczędzić pieniądze i zachowuje ciepło na długi czas. Kolejnym udogodnieniem, wspierającym ekologię i oszczędność jest zbiornik na wodę deszczową. Taką wodę, zebraną podczas deszczu, można wykorzystać np. do podlewania ogrodu, nie marnując przy tym wody pitnej.

Dom na sprzedaż dla Ciebie

W TEXO dbamy o każdy detal, by przekazać Ci wysokiej jakości budynek, w którym bez problemów stworzysz swój dom. Chcemy dać Twojej rodzinie przestrzeń do śmiechów i do łez, do wybuchów energii i spokojnego relaksu. Budujemy domy tak, by nasi klienci od progu  czuli się jak u siebie i widzieli w nich swoją przyszłość. Tą wymarzoną, na którą pracowali już od dawna – dla siebie i dla swoich dzieci. Myśl o tym sprawia, że wkładamy w naszą pracę całe serce i wykonujemy ją z najwyższą starannością.

Jak znaleźć idealny dom na sprzedaż? 

Jak widzisz, jest wiele rzeczy, o których warto pomyśleć podczas poszukiwań wymarzonego domu. Bardzo niska cena domu może budzić podejrzenia, co do jakości i samej oferty. To ważne, by zwrócić uwagę na szczegóły, które mogą całkowicie zmienić komfort mieszkania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup domu to ważna decyzja dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości i sprawdzonej ofercie – skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, byś znalazł/a to, czego szukasz. Napisz na biuro@texo.pl lub zadzwoń 880 800 600.