W obecnych czasach domy jednorodzinne Gdańsk mogą oferować nie tylko atrakcyjną lokalizację czy metraż.

Współczesny dom gwarantować powinien również zrównoważoną przyszłość poprzez wykorzystywanie rozwiązań przyjaznych środowisku.  

Jak domy jednorodzinne Gdańsk wychodzą naprzeciw oczekiwaniom?

Najbardziej skuteczne rozwiązania zastosowane w budownictwie są proste i inspirowane otoczeniem.

Czerpiemy z otoczenia

Wiedząc, jak istotna jest energia słoneczna, zwracamy szczególną uwagę na południowe ustawienie domów. Wpadające radośnie naturalne światło nie tylko ogrzewa ściany domowego zacisza i wypełnia je pozytywną energią, ale również obniża zużycie energii potrzebnej do ogrzewania domu.

Doceniamy także istotę posiadania własnego, przydomowego ogrodu. 

Jest to miejsce pod ekologiczne uprawy, które przyczyniają się do produkcji tlenu. Rozwinięcie pasji do ogrodnictwa, estetyczne wzbogacenie okolicy czy przestrzeń do rodzinnego spędzania wolnego czasu to tylko (i aż) efekty uboczne posiadania ogrodu. 

Domy jednorodzinne Gdańsk dostosowane do nowoczesnego stylu życia 

Bazując na współczesnych możliwościach, stosujemy rozwiązania ograniczające szkodliwy wpływ na środowisko. 

Wspieramy ograniczanie zużycia energii poprzez możliwość zainstalowania w domach rekuperacji. Ciągła cyrkulacja w pomieszczeniu zapewnia oddychanie filtrowanym powietrzem. 

Dzięki dużym oknom do pomieszczeń wpada więcej ogrzewającej energii słonecznej. Przyczynia się to do samoistnego nagrzewania domu. Energia oszczędzana jest również poprzez ogrzewanie podłogowe. Rozwiązanie to jest ekonomiczne i wymaga mniejszych nakładów energetycznych. Przede wszystkim docenia się je w okresie jesienno-zimowym.

Domy jednorodzinne Gdańsk umożliwiają także instalację paneli fotowoltaicznych. Dzięki odpowiedniej konstrukcji dachu wybór niekonwencjonalnego źródła energii staje się znacznie prostszy. 

Z kolei dzięki zbiornikowi na wodę deszczową w ogrodzie można ograniczyć zużycie wody potrzebnej na nawadnianie upraw.

Ucz swoje dzieci świadomych wyborów już od najmłodszych lat 

Wybór ekologicznego stylu życia nie musi być kosztowny i niepraktyczny. Domy jednorodzinne Gdańsk budowane przez TEXO Deweloper zapewniają dostęp do zrównoważonych rozwiązań, dzięki którym realnie wpłyniesz na stan środowiska naturalnego. 

Dla siebie i dla całej swojej rodziny. W końcu to właśnie dla przyszłych pokoleń warto zadbać o lepsze jutro. W związku z tym warto również nauczyć swoje potomstwo dokonywania świadomych wyborów.